ارائه روش ترکیبی جدید از هوش مصنوعی و الگوریتم ژنتیک برای کشف تقلب و تصمیم گیری بهینه و افزایش امنیت در تجارت الکترونیکی (هوش تجاری)

ارائه روش ترکیبی جدید از هوش مصنوعی و الگوریتم ژنتیک برای کشف تقلب و تصمیم گیری بهینه و افزایش امنیت در تجارت الکترونیکی (هوش تجاری)

آکادمی داده

۱۳۹۷/۰۵/۱۲


  • 56 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 

 

نتایج حاصل از مطالعات نشان می دهد که امروزه یکی از بحث های مهم در هر سازمان دسترسی سریع به داده ها ، اطلاعات و نیازهای درست و به موقع است که با آن می توانند به عملکرد مالی خوبی نسبت به بقیه رقبای خود داشته باشند ، لذا استفاده از فناوری اطلاعات و پروژه های فناوری اطلاعات در هر سازمانی در اولویت قرار می گیرند. 
با توجه به این مسأله مهم سازمان ها با استفاده از سیستم های عملیاتی جهت مکانیزه کردن فرآیندهای عملیاتی باعث به وجود آمدن پایگاه داده های بسیار زیادی شده اند که در این بازه از عصر ما به عنوان یکی از مهمترین دارائی های یک سازمان است. چگونگی استفاده از دارایی ها و پیاده سازی آنها جهت استفاده بهینه از این داده ها که خود کمک شایانی به سازمان ها می کند ، تکنیک ها و ابزارهای سیستم هوش تجاری دیدگاه هایی از شرایط گذشته، حال و آینده در اختیار افراد قرار می دهند. 
سیستم هوش تجاری پس از جمع آوری اطلاعات از طریق SCM ، ERP، CRM و ... ) ، ذخیره ، پاکسازی ، تجمع و تحلیل و بازیابی اطلاعات فرآیند تصمیم گیری را برای مدیران آسان می کند . در کل سیستم هوش تجاری می تواند با استفاده از تکنیک های هوش مصنوعی و الگوریتم ژنتیک از کشف تقلب جلوگیری می کند . و اطلاعات دقیقی را به سازمان ها می دهد که هم برای سازمان و هم برای مشتری به صرفه است و رضایت خاطر را برای هر دو گروه به دنبال خواهد داشت .

 

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 

اگر به دنبال مجموعه مقالات فارسی در موضوعات مختلف هستید به لینک مراجعه بفرمایید. در این لینک مجموعه مقالات فارسی در حوزه های مختلف داده کاوی و متن کاوی ارائه شده است.

کپی برداری بدون ذکر منبع، بر اساس قانون جرائم اینترنتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 
اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه تجاری یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.