ایده اصلی در استفاده از شبکه های اجتماعی برای پیش بینی

ایده اصلی در استفاده از شبکه های اجتماعی برای پیش بینی

آکادمی داده

۱۳۹۷/۰۴/۰۳


  • 74 بازدید

همان طور که می دانید از زمانی که شبکه های اجتماعی پا به عرصه وجود گذاشتند محققین سعی کرده اند از این شبکه ها با استفاده از داده کاوی یا یادگیری ماشین برای پیش بینی وقایع استفاده کنند. به طور مثال برای پیش بینی فروش تلفن آیفون از شبکه اجتماعی توییتر و تعداد توییت های انداخته شده بهره گرفته اند ولی دلیل این کار چیست؟

چرا می توان از شبکه های اجتماعی برای پیش بینی استفاده کرد؟

دلیل و مفهوم اصلی در این حوزه این است که پیش فرضی وجود دارد از جمله اینکه بین مقدار توجه افراد جامعه به یک موضوع و موفقیت آن، رابطه مستقیم وجود دارد. در واقع شاه کلید این تحقیقات این پیش فرض است که با شناسایی"توجه افراد جامعه" نسبت به یک موضوع می توان آینده موفقیت آن را پیش بینی کرد!

آکادمی داده، dataacademy.ir

کپی برداری بدون ذکر منبع، بر اساس قانون جرایم اینترنتی و مادۀ دوازدهم فصل سوم قانون جرائم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است!

اگر در زمینه شبکه های اجتماعی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه تجاری یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله، گپ و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد.

افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.