داده کاوی، یادگیری ماشین و یادگیری عمیق

داده کاوی، یادگیری ماشین و یادگیری عمیق

آکادمی داده

۱۳۹۷/۰۳/۲۴


  • 214 بازدید

داده کاوی، یادگیری ماشین و یادگیری عمیق سه مفهوم نزدیک به هم هستند که در برخی موارد برای تازه کاران ابهام ایجاد می کند. 
یادگیری ماشین و داده کاوی از همان الگوریتم ها و تکنیک ها استفاده می کنند، به جز در برخی موارد خاص برای انواع پیش بینی های متفاوت. در واقع در بسیاری از موارد شاهد هستیم که روشی که برای داده کاوی ارائه شده است از یک الگوریتم یادگیری ماشین بهره برده است.
در حالی که استخراج داده ها الگوهای و دانش های پیشین ناشناخته را کشف می کند، یادگیری ماشین الگوی شناخته شده و دانش را بازتولید می کند و به طور خودکار این اطلاعات را به داده ها، تصمیم گیری ها و اقدامات اعمال می کند. در اینجا بین داده کاوی و یادگیری ماشین تا حدودی تفاوت جزئی مشاهده می شود. 

از سوی دیگر، یادگیری عمیق از قدرت محاسباتی پیشرفته و انواع خاصی از شبکه های عصبی استفاده می کند و آنها را به مقادیر زیادی از داده ها برای یادگیری، درک و شناسایی الگوهای پیچیده اعمال می کند. ترجمه خودکار زبان و تشخیص های پزشکی نمونه هایی از یادگیری عمیق هستند. در واقع بین یادگیری عمیق و داده کاوی و یادگیری ماشین از این نظر تفاوت وجود دارد. 

کپی برداری بدون ذکر منبع، براساس قانون جرایم اینترتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرایم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 

اگر در زمینه داده کاوی و یادگیری ماشین در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه تجاری یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 

افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.