معرفی کتاب : داده‎کاوی در صنعت بانکداری

معرفی کتاب : داده‎کاوی در صنعت بانکداری

آکادمی داده

۱۳۹۷/۰۳/۱۰


  • 102 بازدید

کتاب ها همواره یکی از اصلی ترین منابع دانش و اطلاعات بوده اند، دانشجویان و طالبان علم سعی می کردند با مطالعه کتاب ها در مورد یک موضوع، دانش کافی را اخذ کنند. 
در این سلسله مقالات کتاب های چاپ شده در حوزه های مختلف علم داده، مانند داده کاوی، متن کاوی، نظر کاوی و حوزه های مرتبط با آن ها معرفی می گردد. 
علاقه مندان علم داده باید سعی کنند علم داده را از منابع انگلیسی بیاموزند، بدین ترتیب که از کتاب های چاپ شده در حوزه علم داده به زبان انگلیسی استفاده نمایند. زیرا در برخی موارد مطالب سنگین با ترجمه مبهم به فارسی ثقل تر می شود و کار دانشجویان و علاقه مندان علم داده برای فهم مطالب سخت تر می گردد. 
ولی آکادمی داده در این سلسله مقالات کتاب های فارسی این حوزه را نیز برای کسانی که با زبان انگلیسی آشنایی کمتری دارند معرفی خواهد کرد. 
این کتاب توسط دکتر جمال شهرابی ارائه شده است. ایشان یکی از اساتیدی است که بیشترین تعداد کتاب در حوزه داده کاوی را منتشر کرده است. در توضیح این کتاب می خوانیم:

بانک‎ها اساسا از پایگاه‎های اطلاعاتی متعدد و گسترده‎ای برخوردار هستند که حاوی اطلاعات مربوط به مبادلات و جزئیات دیگر مربوط به مشتریانشان است. اطلاعات ارزشمند تجاری از درون همین ذخایر اطلاعاتی قابل بازیابی هستند. داده‎کاوی به نوبه خود در راستای حل مسائل موجود در کسب وکار در صنعت بانکداری و مالی آن هم بواسطه یافتن الگوها، روابط علی و معلولی و روابط حامل بر قیمت‎های بازار و اطلاعات کسب و کار و مشتریان به کار می رود. بکارگیری داده‎کاوی می‎تواند ارزش افزوده فراوانی را برای بانک‎ها حاصل نماید. تحقیقات گسترده‎ای که در این حوزه در کشورهای مختلف صورت گرفته به توسعه سیستم‎های پشتیبان از تصمیم سودمندی انجامیده است که منافع فراوانی را عاید بانک‎ها نموده است.

کپی برداری بدون ذکر منبع، براساس قانون جرایم اینترتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرایم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 

اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه تجاری یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله، گپ و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 

افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.