معرفی کتاب: داده کاوی در دو جلد جمال شهرابی

معرفی کتاب: داده کاوی در دو جلد جمال شهرابی

آکادمی داده

۱۳۹۷/۰۳/۱۰


  • 133 بازدید

کتاب ها همواره یکی از اصلی ترین منابع دانش و اطلاعات بوده اند، دانشجویان و طالبان علم سعی می کردند با مطالعه کتاب ها در مورد یک موضوع، دانش کافی را اخذ کنند. 
در این سلسله مقالات کتاب های چاپ شده در حوزه های مختلف علم داده، مانند داده کاوی، متن کاوی، نظر کاوی و حوزه های مرتبط با آن ها معرفی می گردد. 
علاقه مندان علم داده باید سعی کنند علم داده را از منابع انگلیسی بیاموزند، بدین ترتیب که از کتاب های چاپ شده در حوزه علم داده به زبان انگلیسی استفاده نمایند. زیرا در برخی موارد مطالب سنگین با ترجمه مبهم به فارسی ثقل تر می شود و کار دانشجویان و علاقه مندان علم داده برای فهم مطالب سخت تر می گردد. 
ولی آکادمی داده در این سلسله مقالات کتاب های فارسی این حوزه را نیز برای کسانی که با زبان انگلیسی آشنایی کمتری دارند معرفی خواهد کرد. 
این کتاب توسط دکتر جمال شهرابی ارائه شده است. ایشان یکی از اساتیدی است که بیشترین تعداد کتاب در حوزه داده کاوی را منتشر کرده است. در توضیح این کتاب می خوانیم:

این کتاب، تدوین و برداشتی آزاد از منابع مختلف از جمله کتاب داده کاوی آقای مایکل بری(ایشان سه کتاب معتبر در زمینه داده کاوی منتشر کرده است) می باشد که با بومی‏‎سازی، به روزرسانی و اضافه نمودن توضیحات مختلف درک موضوع را برای مخاطبین ساده و هموار می سازد. این کتاب به معرفی و توضیح تکنیک های داده کاوی پرداخته است. تشریح فنی و تخصصی تکنیک های داده کاوی قبلا در کتاب داده کاوی پیشرفته، توسط دکتر جمال شهرابی منتشر گردیده است. 

Michael J. A. Berry مایکل بری یکی از نویسندگان قدیمی داده کاوی است. کتاب تهیه شده توسط دکتر شهرابی نیز از این کتاب بهره برده است. 

کپی برداری بدون ذکر منبع، براساس قانون جرایم اینترتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرایم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 

اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه تجاری یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله، گپ و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 

افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.